Aktuality

Aktuálne informácie

Spoločne to zvládneme!

Registrácia seniorov na očkovanie mobilnou jednotkou

Mobilná očkovacia jednotka Košického samosprávneho kraja (KSK) po zariadeniach sociálnych služieb vyrazí aj do obcí a miest za tými, ktorí sa nevedia sami zaregistrovať na očkovanie.

Registrácia seniorov na očkovanie mobilnou jednotkou

Prihlasovanie bude prebiehať v úzkej spolupráci s obcami a mestami. Kraj oslovil miestne samosprávy so žiadosťou o vyplnenie formulára. Každý starosta alebo primátor bude môcť on-line nahlásiť konkrétny počet ľudí, ktorí sa chcú zaočkovať a inú možnosť ako výjazdové očkovanie nemajú. Registračný formulár je zverejnený na web.vucke.sk/naockovanizalezi.
      

"V každom z regiónov chceme čo najrýchlejšie zaočkovať čo najväčšie množstvo východniarov, ktorí o vakcínu prejavia záujem. Zatiaľ čo výjazdová jednotka bude prioritne určená pre ľudí nad 60 rokov, mladší obyvatelia sa môžu na vakcínu prihlásiť do krajských veľkokapacitných očkovacích centier v Košiciach, Michalovciach a Spišskej Novej Vsi. Aby išlo očkovanie ešte plynulejšie a rýchlejšie, spustili sme aj vlastný prihlasovací systém náhradníkov na www.ockovanieksk.sk, do ktorého sa môžu prihlásiť východniari nad 16 rokov," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.
      

Mobilná jednotka bude zároveň očkovať aj ľudí z marginalizovaných komunít. V obciach a mestách začne kraj očkovať po tom, ako bude mať od starostov a primátorov k dispozícii zoznam obyvateľov, ktorí majú záujem o vakcínu.  
      

Od spustenia tejto služby 21. apríla mobilná jednotka KSK zaočkovala 422 klientov a zamestnancov v 17 krajských a neverených zariadeniach sociálnych služieb. Očkuje vakcínou od Pfizer/BioNTech, ktorá je aktuálne určená prioritne pre ľudí nad 60 rokov.

 

Zdroj: TASR